خبرنامه الکترونيکی آذرالتا
صفحه نخست اخبار آموزش و پرورش مقاله و گزارش آلبوم تصاوير سایت های مرتبط دانلود مطالب فوروم و نقطه نظرات تماس با انجمن  
فهرست مطالب
نظرسنجی
آیا دوره ضمن خدمت برگزار شده در تهران- دانشگاه رجایی برای کتاب درسی ویژن انتظارات شما را برآورد کرد؟
کاملاً
تا اندازه زیادی
تا اندازه ای
به هیچ وجه

نتيجه نظر سنجي

عناوين اخبار آموزش و پرورش
تاریخ خبر : 18 / 10 / 1391     بازديدها : 4629
اعتراض به نحوه گزینش و اعزام معلمان به مدارس خارج از کشور در مجلس

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان این که گزینش و اعزام معلمان به خارج از کشور درآمدی بالغ بر 15 میلیون تومان در سال برای وزارت آموزش و پرورش دارد، از نحوه‌ی اعزام معلمان انتقاد کرد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، نادر قاضی پور در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات در مورد رد تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد آموزش و پرورش در خصوص نحوه گزینش و اعزام معلمان به خارج از کشور گفت: در حال حاضر بسیاری از سفرا و کارکنان نظامی وزارت امور خارجه و به طور کلی نیروهای وفادار نظام در خارج از کشور فعالیت می‌کنند که ضروری است فرزندان آنها کسب علم کنند که این موضوع بر عهده‌ معلمانی است که به خارج از کشور اعزام می‌شوند.
وی در ادامه با بیان این که باید نحوه‌ی گزینش و اعزام معلمان به خارج از کشور مبتنی بر رعایت انصاف و عدالت باشد، گفت: عملکرد وزارت آموزش و پرورش در حال حاضر به گونه‌ای است که تنها رقابت برای گزینش و به دنبال آن اعزام معلمان به خارج از کشور در بین سه استان برخوردار انجام می‌شود که این رویه باید اصلاح گردد.
نماینده‌ی مردم ارومیه با بیان اینکه باید سهمیه‌ی مناطق محروم برای اعزام معلمان به خارج از کشور افزایش پیدا کند، گفت: در حال حاضر از استانهایی همچون اردبیل، البرز، آذربایجان غربی و شرقی، بوشهر، خراسان جنوبی، زنجان، سمنان، کرمان، لرستان، گیلان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد و سیستان و بلوچستان اعزام‌های بسیار محدودی انجام می‌شود و حتی می‌توان گفت که برخی از این استانها تاکنون معلمی به خارج از کشور اعزام نکرده‌اند که این رویه با هیچ منطقی ساز و کار ندارد.
قاضی‌پور با اشاره به آیین‌نامه‌ی گزینش و اعزام معلمان به خارج از کشور گفت: یکی از بندهای این آیین‌نامه در این رابطه است که کسانی که 3 فرزند داشته باشند نمی‌توانند در آزمون اعزام به خارج از کشور شرکت کنند.
این رویکرد با سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در مورد افزایش جمعیت هم‌خوانی ندارد، باید این محدودیت رفع شود تا شاهد اعزام معلمان از تمامی استانهای کشور باشیم.
وی با بیان این که اختصاص سهمیه برای اعزام معلمان باید مبتنی بر شرایط اقتصادی و اجتماعی مناطق باشد، گفت: فرآیند انتخاب معلمان باید مورد بازبینی قرار گیرد و بر اساس خرد جمعی و با رعایت عدالت صورت گیرد.
این نماینده‌ی اصولگرای مجلس گفت: در حال حاضر تجدید ماموریت برخی از این معلمان بدون طی مراحل مجدد آزمون صورت می‌گیرد که این رویکرد تبعیض آشکار است.
قاضی‌پور با بیان این که تحقیق و تفحص در راستای حفظ آبروی نظام و احقاق حقوق معلمان باید صورت گیرد، گفت: اکنون شاهدیم که از برخی مناطق حتی یک نفر به خارج از کشور اعزام نمی‌شود که این رویکرد شرعی و قانونی است البته آقایان قول داده‌اند که شیوه نامه گزینش و اعزام معلمان به خارج از کشور را اصلاح کنند که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.
وی همچنین با اشاره به روند برگزاری آزمون اعزام معلمان به خارج از کشور گفت: سالانه 15 میلیون تومان برای برگزاری این آزمون از تمامی معلمان جمع می‌شود که نحوه‌ی هزینه‌کرد نیز مشخص نیست.
وی ضمن قدردانی از زحمات وزیر آموزش و پرورش و معاونینش از نمایندگان درخواست کرد که با رای مثبت به این تحقیق و تفحص در راستای اجرای عدالت گام بردارند.
به گزارش ایسنا، پیش از این اظهارات، عباس مقتدایی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات، در توضیح دلایل این کمیسیون برای رد تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد آموزش و پرورش در مورد نحوه گزینش و اعزام معلمان به خارج از کشور گفت: در این رابطه جلسه‌ای با وزیر آموزش و پرورش و معاونانش برگزار شد که بعد از استماع نظرات قول مساعد داده شد تا شیوه نامه اصلاح گردد.همچنین تاکید شد که هیچ اعزامی بر خلاف قانون و مقررات نبوده است.
وی همچنین خاطر نشان کرد:‌ وزارت آموزش و پرورش در جهت رفع مشکلات و تقویت مدارس جمهوری اسلامی در خارج از کشور اقداماتی همچون تهیه و تنظیم شیوه نامه، برگزاری‌ آزمون اعزام، احراز صلاحیت گزینش و حراست، ترکیب زوج فرهنگی و موارد دیگر را انجام داده است.
به گزارش ایسنا، بعد از این اظهارات، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که اصل طرح تحقیق و تفحص به رای گذاشته می‌شود که نمایندگان با 93 رای موافق، 108 رای مخالف، و 21 رای ممتنع از مجموع 245 رای با این تفحص مخالفت کردند.


.:.
تبدیل بزرگترین دریاچه ایران به شوره زار
مدیریت استرس
پتانسیل درمانی سلول های بنیادی
زمانی برای اندیشیدن
تکنیکهایی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی
کودکان خود را تربیت نکنید!
علم ناقص خطرناک است!
اهداف و فلسفه ی انتشار خبرنامه آذرالتا در فضای وب
.Copyright © 2011 AzerELTA | All rights reserved حاضرين در سايت: 1 نفر       تعداد بازديد ها: 257881