خبرنامه الکترونيکی آذرالتا
صفحه نخست اخبار آموزش و پرورش مقاله و گزارش آلبوم تصاوير سایت های مرتبط دانلود مطالب فوروم و نقطه نظرات تماس با انجمن  
فهرست مطالب
نظرسنجی
آیا دوره ضمن خدمت برگزار شده در تهران- دانشگاه رجایی برای کتاب درسی ویژن انتظارات شما را برآورد کرد؟
کاملاً
تا اندازه زیادی
تا اندازه ای
به هیچ وجه

نتيجه نظر سنجي

عناوين اخبار آموزش و پرورش
تاریخ خبر : 11 / 8 / 1392     بازديدها : 1229
وجود رانت در اعزام معلمان به خارج کشور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه مدارس خارج از کشور در برابر هزینه‌هایی که مصرف کرده‌اند، سودی عاید کشور نکرده‌اند، گفت: نرسیدن مدارس ایرانی خارج از کشور به حدنصاب لازم معضلی است که به هدر رفت منابع مالی کشور می انجامد.‌
جواد هروی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مدارس خارج از کشور در برابر هزینه‌هایی که مصرف کرده‌اند، سودی عاید کشور نکرده‌اند،‌ افزود: باید این گونه مدارس مورد بازنگری جدی قرار گرفته و ارتقاء جایگاه کیفی آن ها در دستور کار باشد.
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کمبود و پراکندگی دانش آموزان ایرانی در خارج از کشور هزینه های انجام شده برای تحصیل ایرانیان مقیم خارج را بی ثمر کرده است، تصریح کرد: متاسفانه در بسیاری از مدارس ایرانی در خارج از کشور دانش آموزان افغانی، تاجیک و غیره در کنار ایرانیان در حال تحصیل هستند.
وی ادامه داد: نرسیدن مدارس ایرانی خارج از کشور به حدنصاب لازم معضلی است که به هدر رفت منابع مالی کشور می انجامد.
هروی با تاکید بر اینکه هزینه هایی که برای تحصیل دانش آموزان ایرانی در خارج از کشور می شود باید فایده ای نیز برای کشور خودمان به همراه داشته باشد، تصریح کرد: پراکنده بودن دانش آموزان ایرانی در خارج از کشور این گونه مدارس را نیز به انزوا کشانده است.
ایجاد مدارس ایرانی در خارج از کشور با هدف ایجاد مدارس ارتقا یافته و برتر برای دانش آموزان داخلی ایجاد شده است.
این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری معلمان مامور به اشتغال در خارج از کشور و رانت هایی که برای اعزام آن ها در برخی مواقع ایجاد می شود، افزود: وزارت آموزش و پرورش باید از این پس با دقت بیشتری به گزینش معلمان برای انجام ماموریت در خارج از کشور بپردازد.
هروی با بیان اینکه معلمانی که در خارج از کشور به انجام ماموریت خود مشغول هستند باید حضوری فعال و اثر بخش در عرصه بین الملل داشته باشند، تصریح کرد: اعزام معلمان به خارج از کشور باید در چارچوب یک قواعد و قانون مشخص صورت بگیرد تا تبعیض و رانتی در این باره ایجاد نشود.
این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: انتظار ما از وزیر آموزش و پرورش این است که با دقت نظر کافی به انتخاب مدیران لایق در سیستم آموزشی کشور اقدام کند تا از این رو مشکلات این سیستم مرتفع شود.

منبع: http://www.tabnak.ir/fa/news/355066/وجود-رانت-در-اعزام-معلمان-به-خارج-کشور


.:.
تبدیل بزرگترین دریاچه ایران به شوره زار
مدیریت استرس
پتانسیل درمانی سلول های بنیادی
زمانی برای اندیشیدن
تکنیکهایی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی
کودکان خود را تربیت نکنید!
علم ناقص خطرناک است!
اهداف و فلسفه ی انتشار خبرنامه آذرالتا در فضای وب
.Copyright © 2011 AzerELTA | All rights reserved حاضرين در سايت: 1 نفر       تعداد بازديد ها: 257905